| Suction | 38KPA (Max Mode) |
| Wattage | 500W |
| Voltage | 22.2V |
| Runtime | 45 Min (Eco Mode) |
| Charging Time | 4 Hours |
| Dustbin Capacity | 1 L |
| Filter Type | HEPA Filter |
| Control Method | Button Control |
| Surface Recommendation | Carpet, Hard floor |
| Battery Description | Rechargeable |
| Battery |
6*2500mAh |
| Noise Level | 60 dB |
| Product Dimensions | 116.00*26.00*26.00cm / 45.67 × 10.24 × 10.24 inch |